e-palenie

Budowa atomizera w e-papierosie

Atomizer jest elementem grzewczym, który podgrzewa płyn, co powoduje, że pod wpływem ciepła może być on następnie wdychany (drogą inhalacji). Atomizer musi być okresowo wymieniany, zazwyczaj raz co 3-6 miesięcy. Baterie i niektóre elementy elektroniczne – w większości akumulator jest litowo-jonowy. Trwałość baterii zależy od tego, jak często go używamy, jakiego jest rodzaju, jakiej jest wielkości i jakie są warunki pracy. Jest to zazwyczaj największa składowa elektronicznego papierosa. Prawie każdy elektroniczny papieros posiada diodę LED (diodę emitującą światło), która mówi, gdy urządzenie jest aktywne. Nowe badanie twierdzi, że e-papierosy pomagają rzucić palenie. Choć niektórzy eksperci zdrowia ostrzegają, że elektroniczne papierosy nie powinny być wprowadzane do obrotu jako środki pomocnicze w rzuceniu palenia.

Wkłady do elektronicznego papierosa

papieros elektronicznyWkłady e-papierosa często określane są jako e-ciecz lub e-sok. Zazwyczaj zawierają one setki smaków. Dla tych, którzy chcą nikotyny bez dymu, e-papierosy będą też dobrym pomysłem. Roztwór zawiera nikotynę rozpuszczoną w glikolu propylenowym i/lub warzywnej glicerynowej. Oba są popularnymi dodatkami do żywności. Szczegółowe informacje dotyczące budowy e-papierosa znajdziecie w tym miejscu: http://www.e-papieros.edu.pl/budowa_e-papierosa.html#1 Eksperci twierdzą, że glikol propylenowy nie miał żadnych poważnych znanych skutków ubocznych od roku 1950, kiedy to był wliczony w rozpylacze i inhalatory na astmę. Jest to jeden ze składników zaliczanych do bezpiecznych substancji. Dostępne są różne poziomy stężeń nikotyny, od zera do wyjątkowo wysokiego (24-36 mg/ml). Niektóre e-papierosy mogą zawierać ciekawe smaki, inne mogą składać się z typowych kombinacji tytoniu/mentolu, które przypominają tradycyjne papierosy tytoniowe. Wiele z nich naśladuje też konkretne marki. Niektórzy eksperci twierdzą, że e-papieros jest tak samo skuteczny jak plastry nikotynowe, w pomocy palaczom w rzuceniu palenia.

E-palenie w każdym domu

Elektroniczne systemy dostarczania nikotyny (e-papierosy są najczęstszym prototypem) to urządzenia, które nie palą się i nie używają liści tytoniu, ale zamiast stosowane jest rozwiązanie odparowywania, które następnie wdycha użytkownik. Głównymi składnikami roztworu, oprócz nikotyny, gdy nikotyna jest obecna, są glikol propylenowy, glicerol i opcjonalnie środki smakowe. Zawierają też inne substancje chemiczne, niektóre z nich uważa się za substancje toksyczne. Elektroniczne papierosy lub inaczej e-papierosy są urządzeniami przeznaczonymi do naśladowania papierosów. Metalowe rury mają wyglądać jak prawdziwe papierosy i zawierają pojemnik wypełniony płynem z nikotyną, który jest odparowywany przez element grzejny zasilany baterią.