e-papieros

E-papierosy i nieletni

Modne e-papierosy stały się popularne także wśród młodzieży. Oficjalnie nie ma zakazu sprzedaży, jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie. Organizowane są jednak różnego rodzaju akcje, jakie mają uświadomić sprzedawców i zachęcić ich do tego, by jednak nie sprzedawali takich produktów osobom przed osiemnastym rokiem życia. Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad 70% sprzedawców nie ma oporów przed sprzedaniem e-papierosów osobom nieletnim. Stąd też liczne akcje, które mają zmienić ten stan i sprawić, że będzie to produkt mniej dostępny dla młodych ludzi.

papieros elektronicznyObecnie papieros elektroniczny to już nie tylko przyjemność, ale także moda, a młodzi ludzie chętnie takie trendy przyjmują. W związku z tym e-papieros cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nastolatków. Jest też dla nich bez problemu dostępny, więc rzeczywiście może to być problem. Według wielu osób z takich przyjemności powinny korzystać osoby dorosłe i świadome konsekwencji. W przypadku młodych ludzi dość szybko może pojawić się uzależnienie od nikotyny i niestety taki organizm może nieprawidłowo funkcjonować czy nieodpowiednio się rozwijać. Podobne głosy można znaleźć w wielu innych miejscach. Np. na blogu marki Lucky Seven: http://lucky-seven.pl/kto_nie_powinien_siegac_po_e-papierosy.html

Regulacje, jeśli chodzi o e-palenie, dopiero są wprowadzane w życie, więc jeszcze wiele jest tutaj niejasności. Do tej poty można było palić w taki sposób nawet w środkach komunikacji miejskiej, dzisiaj mamy do czynienia także ze zmianami w tym zakresie. Również jeśli chodzi o sprzedaż nieletnim, to nie ma póki co odpowiedniej ustawy, ale już zbierane są podpisy, by taki zakaz wprowadzić. Niektórzy sprzedawcy jednak już teraz nie sprzedają e-papierosów nieletnim. W swoich wyjaśnieniach tłumaczyli się ankieterom albo wytycznymi dystrybutora, albo nową ustawą, której przecież jeszcze nie ma. Widać jednak, że w niektórych przypadkach mamy do czynienia z większą świadomością i odpowiedzialnością sprzedawców. Dla innych jest to tylko i wyłącznie sprzedaż. Nie wiadomo, czy taki przepisy zakazujące sprzedaży e-papierosów nieletnim się pojawią. Dowiemy się tego w najbliższej przyszłości, ale warto mieć to na uwadze. W kwestii, jeśli chodzi o e-palenie może się jeszcze całkiem sporo zmienić, więc warto być na bieżąco.