tabletki do rzucania palenia

Ochrona zdrowia

Papieros elektroniczny to produkt obecny na rynku już od kilku lat. Jego pozytywne działanie i rzeczywisty wpływ na rzucenie nałogu palenia staje się coraz bardziej udokumentowane. Najważniejsze jest to, że nie ingeruje w żaden sposób w funkcjonowanie organizmu i nie jest toksyczny.

Małe cudo

To niewielkie urządzenie jest przeznaczone dla wszystkich osób, niezależnie od wieku i „stażu palenia”. E-papieros jest bardzo prosty w obsłudze, składa się zaledwie z trzech (czasami dwóch) elementów, które nie wymagają wiele uwagi. Włącza się go poprzez pięciokrotne naciśnięcie przycisku włączania. Następnie przykładamy ustnik do ust i zaciągamy się w znany już nam sposób. Wtedy urządzenie rozpocznie podgrzewanie płynu znajdującego się wewnątrz i po chwili w naszych płucach znajdzie się powstała rzuć palenie,para wodna z zawartością nikotyny. By zakończyć korzystanie z urządzenia, ponownie wciskami pięć razy wypukły przycisk i papieros elektroniczny przejdzie w stan uśpienia.

Wymiana liquidu

Wewnątrz urządzenia e-papieros znajduje się e-liquid, czyli płyn zawierający nikotynę , glikol propylenowy oraz glicerynę. Dwie ostatnie substancje są całkowicie dla nas bezpieczne- spotkać je można w produktach spożywczych, z którymi na co dzień mamy styczność. Nikotyna zaś ma jedynie działanie uzależniające, nie oddziałuje negatywnie na nasz organizm i zdrowie. Liquid znajduje się w niewielkiej buteleczce, która odpowiada ok. sześciu paczkom papierosów, a to dużo. Cena produktu to najczęściej 18złotych. Nietrudno obliczyć sobie zysk w porównaniu z kupowaniem zwykłych papierosów. Płyn w urządzeniu papieros elektroniczny szybko zamienia się w parę wodną, bezzapachową i bezsmakową, po podgrzaniu w kartridżu, czyli grzałce. W tej formie inhalujemy go i zaspokajamy głód nikotynowy.

Zrywając z nałogiem

Jak jednak zaprzestać w ogóle przyjmować nikotynę? Elektroniczny papieros również na to ma odpowiedź. A tkwi ona właśnie w e-liquidzie. Na rynku dostępne jest sześć różnych rodzajów tego płynu: różnią się między sobą zawartością nikotyny. Najsilniejsze zaczynają się na 24mg, potem jest 18mg, 12mg, 8mg, 6mg oraz ostatni: 0mg. Kiedy znajdziemy już przedział , w którym jesteśmy, możemy stopniowo, nieśpiesznie schodzić powoli z mocą urządzenia e-papieros. Ostatecznym krokiem jest dotarcie do tzw. zerówki, czyli urządzenia papieros elektroniczny bez zawartości nikotyny. Po pewnym czasie przestaniemy odczuwać dalszą chęć sięgania po produkt i tak właśnie staniemy się całkowicie wolni od nałogu.