pizzeria szczecin niebuszewo,

Życzę smacznego

Jedzenie jest jedną z najprzyjemniejszych obowiązków, które musimy realizować. Nauczyliśmy się gotować przysmaki, które mają za zadanie nie tylko zapełnić nasze żołądki, ale i łaskotać i satysfakcjonować podniebienie. Z tego powodu wymyślono wiele skomplikowanych dań. Co jeśli nie jesteśmy w stanie go przyrządzić? Na ratunek przychodzi pizza.

Od zera

Przyrządzenie tego włoskiego dania jest banalnie proste. Nie należy jednak uważać, że smak również będzie banalny. Pizza przyrządzona we właściwy sposób jest ucztą dla podniebienia. Najpierw zaczynamy od podstawy ,czyli ciasta. By pizza była krucha i rozpływała się w ustach należy je przyrządzić z wyczuciem. Zaczynamy od głównych składników: mąka, jaja, mleko, drożdże i sól. Wszystko razem mieszamy. Pamiętajmy ,by drożdże były świeże , a jajka wyparzone. Jeśli tak nie będzie ciasto nie wyrośnie odpowiednio i pizza do niczego się nie nada. Gdy ciasto jest już przyszykowane, to odstawmy je w ciemne, ciepłe miejsce ,by wyrosło. Wtedy rozpoczynamy krok drugi.

Szaleństwo smaków

Pizza w wirze tworzenia. Gdy ciasto rośnie na boku możemy zająć się szykowaniem dodatków. Najpierw sos pomidorowy (to dzięki niemu pizza jest idealnie wilgotna i soczysta), miksujemy w jednym pojemniku pomidory w kawałkach oraz przyprawy (bazylia, oregano, majeranek) . Kiedy konsystencja jest już płynna możemy uznać sos za gotowy. Kolejnym punktem jest siekanie warzyw i innych dodatków. Pizza może zawierać właściwie wszystko, więc nie krępujmy się. Można dodać krewetki, kraby czy inne owoce morza. Można poszatkować ulubione warzywa (papryka, cebula, pieczarki) lub owoce (np. ananas). Dodawanie mięsa również jest wskazane (może to być kurczak, salami, szynka parmeńska czy zwykła). Pizza jest idealna , kiedy jest taka jaka chcemy, by była!

Ostatni etap

pizzeria szczecin pomorzany,Wszystkie składniki są już gotowe. Wyjmujemy więc ciasto, rozwałkowujemy je na blaszce w preferowanym kształcie, smarujemy sosem, rzucamy dodatki i obrzucamy obficie serem! Wtedy wrzucamy wszystko do pieca i pieczemy ok. 20minut. Po tym czasie pizza będzie już gotowa. Będzie można przez długie godziny delektować się jej smakiem i zapachem rozchodzącym się po kuchni. Jak widać pizza przyrządza się bardzo łatwo, a satysfakcja płynąca z własnoręcznego przyrządzenia jej jest nie do odebrania. Pizza domowa ,to świetna zabawa dla wszystkich domowników, bo nic tak nie zbliża rodziny jak wspólne gotowanie. Dlatego zachęcajmy wszystkich znajomych ,by spróbowali tej wyśmienitej zabawy! Sukces gwarantowany.