torebka

Nierozłączny przyjaciel

Torebka – przyjaciółka każdej kobiety. W jaki sposób można by bez niej funkcjonować? Prawdopodobnie żadna kobieta nie zna na to pytanie odpowiedzi. Dlaczego więc jest ona niezastąpiona i do czego nam służy? Nie znaleziona do tej pory jednego wyjaśnienia.

Użyteczność dodatku

Torebki damskie są nierozłącznym elementem kobiety. Ich głównym celem jest przechowywanie potrzebnych (bardziej i mniej) akcesoriów. Najczęściej jest to portfel, telefon komórkowy, dokumenty, chusteczki higieniczne i mini zestawy do makijażu (puder, szminka, eye-liner). Aktualnie torebka zabierana jest nie tylko na salony i wyjścia, ale i do szkoły bądź na uczelnię. Większa torba pomieści w sobie książki, zeszyty i wiele innych potrzebnych przyborów. Torebka wygląda zdecydowanie lepiej niż plecak czy foliowa torba na zakupy. Dlatego wybierana jest również z przyczyn estetycznych- kobieta nie chce zepsuć swojego wyglądu np. reklamówką z Netto.

Modowe akcesoria

kazar torebkiPoza funkcjami typowo użytkowymi torebki damskie są po prostu świetnym dodatkiem do każdej kreacji. Na oficjalne wyjścia, do sukienek, idealnie pasują małe torebki tzw. kopertówki bądź kuferki, do trzymania w ręce- pomieszczą dokumenty i telefon. Dostępne we wszystkich kolorach. Najpopularniejsze są te, które zwracają na siebie uwagę- w cekiny bądź posypane brokatem. Jeśli sukienka jest krzykliwa, wtedy lepiej dobrać stonowany odcień. Bardziej codzienny i sportowy look uzupełni duża torba, w tym sezonie szczególnie spodobała się ta w rozmiarze XXL(koniecznie w kolorze nude). Można w nich zmieścić nie tylko prywatne rzeczy, ale nadadzą się również jako torby na małe zakupy czy ubrania na zmianę.

Koniec przyzwyczajenia?

Pomimo swoich walorów estetycznych jak i użyteczności torebki damskie zostały przyswojone jako część kobiecego wyglądu. Często kobieta mimo zdawania sobie sprawy z braku potrzeby jej zabierania i tak to zrobi. W damskiej mentalności torby stały się elementem bez którego trudno jest funkcjonować. Poczucie „trzymania” czegoś na ramieniu uspokaja. Wtedy kobieta czuje, że ma wszystko pod kontrolą. Także swój wygląd. Dlatego z pewnym szokiem obserwowany jest powstający w Paryżu trend wychodzenia na przyjęcia bez torby. Na pokazach mody dostrzec można takie gwiazdy jak Annę Dello Russo- redaktorkę japońskiego Vouge’a czy Annę Vintour, którym spodobał się ten trend i pod ręką mają jedynie swojego tableta. Za ich przykładem, ze sporym ociągnięciem, ale jednak, idą rzesze innych kobiet. Czy nowa moda się utrzyma?