2

Kiedy warto spisać intercyzę?

Chociaż wydaje się do nieromantyczne, to jednak często adwokaci zalecają spisanie intercyzy między osobami, jakie chcą wstąpić w związek małżeński. W ten sposób można zadbać o swoją przyszłość i zabezpieczyć swoje interesy. Oczywiście taka decyzja powinna być podjęta wspólnie, więc warto mieć to wszystko na uwadze, a będziemy mogli zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy w takim właśnie momencie.

Przyczyny i skutki intercyzy

intercyzaWiele osób uważa, że intercyza jest wyrazem braku zaufania. Małżonkowie zabezpieczają się na wypadek rozwodu. Często jednak chodzi o zupełnie inne kwestie. Jeśli jeden z małżonków posiada własną firmę, to jest to nie tylko majątek, ale także spore ryzyko. W każdej chwili może się okazać, że firma bankrutuje, ma długi i odpowiada się prywatnym majątkiem. W takiej sytuacji rozdzielność majątkowa, jak podkreśli każdy prawnik jest odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ chroni rodzinę przed niekorzystnymi konsekwencjami. Należy zatem koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie doskonałe rozwiązania pod każdym względem.

Pomoc adwokata

Dzisiaj adwokat w takich sprawach jest niezbędny. Pomoże nam sformułować dokument w odpowiedni sposób, by rzeczywiście było to dla nas korzystne i zabezpieczało obie strony, o czym należy koniecznie pamiętać. Zazwyczaj taki dokument podpisują osoby, jakie posiadają większy majątek. Jest to zatem doskonałe zabezpieczenie w sytuacjach, jakie trudno przewidzieć. Jeśli mamy intercyzę, to prawo przewiduje wiele możliwości, na jakie warto się zdecydować, jeśli chcemy zyskać jeszcze więcej, a to jest najważniejsze. Czasami zatem intercyza jest wyrazem troski o rodzinę, a nie oznacza konieczny myśli o rozpadzie małżeństwa, więc należy wziąć to wszystko pod uwagę. W ten sposób każdy może wybrać dla siebie takie rozwiązania, jakie będą najbardziej komfortowe, a wiele wtedy zyskamy. Należy zatem zastanowić się nad uregulowaniem swoich spraw, zanim wejdziemy w związek małżeński. W ten sposób można zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy od strony prawnej.