prawnicy

Mam problem z prawem!

Pomoc w sytuacji złamania prawa jest czystą koniecznością. Jeśli dojdzie do złamania przez nas zapisów określonej ustawy, jedynie adwokaci są w stanie reprezentować nas i wejść w rolę obrony w trakcie trwającego postępowania sądowego. Jest to oczywiste, że poszukujemy pomocy, gdy łamiemy prawo, co jednak w sytuacji, gdy działamy na co dzień, prowadząc własną firmę.

Niestety, ale prawo polskie jest bardzo skomplikowane- tego typu trudności sprawiają, że musimy być na bieżąco z zapisami różnych kodeksów, ustaw, czy dyrektyw wydawanych przez komisję Europejską. Tych wszystkich przepisów jest naprawdę bardzo dużo! Osoba, która musi się zając prowadzeniem swojej firmy przy obecnej biurokracji ledwo jest w stanie zajmować się swoją podstawową działalnością- ciężko jest nawet wspomnieć o ewentualnym doszkalaniu się z przepisów prawnych. Jeśli nasze przedsiębiorstwo jest w fazie przyśpieszonego rozwoju, dobrze jest się zastanowić, czy nie przydałby się nam radca prawny, albo mecenas. Warto jest skonsultować się z prawnikiem, szczególnie gdy zawieramy nową umowę, albo mamy do czynienia ze znaczącymi zmianami w ustawodawstwie. Konsultacje z prawnikami mogą być szczególnie owocne, w sytuacji gdy mamy możliwość podjęcia pewnych kroków prawnych, które dadzą naszej firmie przewagę nad konkurencją i pozwolą na uzyskanie określonych zysków, czy oszczędności. Sprytne działanie w majestacie prawa to praktyka na której skupia się coraz więcej prawników.prawnicy

Już w zasadzie każda kancelaria adwokacka wykonuje zlecenia obsługi prawnych dla przedsiębiorstw, które potrzebują porad, umów oraz regulaminów. Prawnik weryfikuje umowę pod kątem obecności w niej klauzul niedozwolonych według Urzędu Konkurencji i Konsumentów oraz ewidentnych naruszeń prawa, czy porządku moralnego. Coraz częściej adwokaci są specjalistami od prawa europejskiego- jest to szczególnie ważne, aby świadczyć usługi dla firm międzynarodowych oraz tych, które dopiero co planują wejście na globalną arenę działań finansowych. Będąc przedsiębiorcom zwyczajnie nie mamy możliwości zapoznawania się z pewnymi aktami prawnymi na bieżąco. Często sama interpretacja przepisów jest dla nas niezwykle trudna, co sprawia że nawet znajomość kodeksów w bardzo dużym stopniu, nie ma realnego znaczenia. Wykładnia prawa, niestety, ale stopniowo staje się coraz bardziej skomplikowana i coraz mniej przystępna dla zwykłych osób, które pragną pozostawać w zgodzie z porządkiem prawnym, ale brakuje im określonej wiedzy i umiejętności do zrozumienia przepisów- jest to autentycznie stan patologii.