adwokaci, prawnik,

Ważna decyzja

Nie każdy młody człowiek decyduje już w wieku nastoletnim co chce robić w przyszłości. Jednak są tacy, którzy taką decyzję już podejmują. Jednym z zawodów ,które są wybierane to adwokat. Zawód poważny, ale dobrze sytuowany. Co wiąże się z tym wyborem i jak zmieni to nasze życie? Przekonajmy się.

Krok pierwradca prawny szczecin,szy

By dostać się na studia prawnicze , przyszły adwokat musi przyłożyć się już w szkole średniej. Ważne jest to, by napisał jak najlepiej maturę i zdał wybrane przedmioty. Bez tego punktu nie dostanie się na swój wymarzony kierunek. Gdy matura będzie już zdana, a aplikacja złożona pozostaje nam tylko czekać na wyniki. To niesamowite uczucie zobaczyć swoje nazwisko na liście przyjętych. Jednak wiąże się to również z ogromną odpowiedzialnością. Młody prawnik  czy radca prawny rozpoczynając te studia musi się liczyć z tym ,że przez kolejne pięć lat będzie się wyłącznie uczył. Nauki jest ogrom, przede wszystkim kucia na pamięć- akty prawne, zasady i regulacje. Wszystko to musi być perfekcyjnie opanowane. A co po tych pięciu latach?

Krok kolejny

Po zdobyciu dyplomu i zakończeniu swoich studiów młody adwokat musi odbyć 2-3,5letni staż (tzw. aplikację). By to zrobić wybiera odpowiednie miejsce- kancelarię. Kancelaria adwokacka wyznacza długość trwania aplikacji. Ważne jest to, żeby wybrana przez nas kancelaria adwokacka była jak najlepsze. To, do jakiej trafimy jest związane z ocenami zdobytymi przez nas na studiach oraz noty z obrony pracy magisterskiej. Im lepsi jesteśmy na tle grupy, tym większe mamy szansę zostania aplikantem w najlepszym miejscu. Przez te trzy lata początkujący adwokat czy radca prawny powinien pokazać się z jak najlepszej strony- ze strony znajomości prawa, pewności siebie, wygadaniu, logicznemu  myśleniu i umiejętności działania pod wpływem silnego stresu. Po upłynięciu określonego czasu czas na kolejny krok.

Zdobycie mety

Gdy nasz czas w kancelarii minie będziemy musieli wykonać ostatni krok przed dotarciem do mety- zdać egzamin państwowy. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku będziemy mogli skupić się wyłącznie na sobie i swojej przyszłości. Opcji jest wiele. Młody adwokat może zacząć udzielać porad przez Internet jako radca prawny. Może również robić to stacjonarnie w jakiejś firmie. Prawnik może również spróbować swoich sił i stworzyć własne miejsce- prywatna kancelaria adwokacka. Wiąże się to z ciężką i długą pracą, ale będzie to coś naszego. Można również wykorzystać znajomości i przyjąć stanowisko w miejscu, gdzie robiliśmy aplikacje. Dróg jest wiele.