papieros

Nikotyna – wróg każdego z nas

Bardzo trudnym zadaniem jest pozbycie się złych nawyków, a szczególnie tych, których nauczyliśmy się w wieku młodzieńczym. Jednym z nich bez wątpienia jest palenie papierosów, które już po roku czasu staje się czymś, bez czego często nie można się obejść. Nikotyna krążąc w organiźmie uzależnia go fizycznie i za każdym razem jak jej brakuje daje do zrozumienia, że trzeba odpalić papierosa i dostarczyć to, co potrzebne.

Niestety, ale palenie papierosów to same negatywy przyśpieszające proces starzenia się, a co za tym idzie śmierć. Metody rzucania palenia to szeroki wachlarz sposobów i schematów, które każdy dopasowuje do siebie indywidualnie. Jednym pomagają tabletki innym wystarczy szufladka do której chowają papierosy, zamykają na kluczyk i mówią sobie „nigdy więcej”. Z dniem w którym podejmujemy decyzje o rzuceniu palenia warto jest zacząć zapisywać sobie wszystko, co związanie z papierosami.

Jak zacząć odstawianie papierosów?

rzucanie paleniaCzyli gdy na początku postanowienie obejmuje ograniczenie z np. 15 papierosów do 5 dziennie warto jest zapisywać sobie o której godzinie papieros jest odpalany, dlaczego i jakie myśli towarzyszą nam w tym momencie. Po kilku takich dniach pokazany jest pełen obraz naszego nałogu pozwalający wyciągnąć korzystne wnioski. Każdy dzień bez papierosa jest dniem sukcesu, jest dniem przybliżającym nas do oczyszczenia naszego organizmu z toksyn, a co ważniejsze – zmiany podejścia do życia. Wielu ludzi rozumie swój błąd dopiero, gdy zacznie doskwierać im choroba spowodowana paleniem, błąd! „Carpie Diem” – czyli „chwytaj dzień” jest to motto, które powinno otworzyć oczy każdemu nałogowcowi.

Rzucanie palenia w kilka dni

Takim ludziom ciężko jest wytrwać bez papierosa, a dłonie nerwowo latają po kieszeniach z nadzieją, że uchowała się chociaż jedna fajka. Złotą zasadą jest nie noszenie papierosów ze sobą podczas rzucania oraz odnalezienie się w środowisku ludzi, którzy nie palą i zamiast częstować nas papierosami i namawiać do złego zajmą się pomocą i motywacją, którą po wszystkim trzeba bardzo docenić. Rzucanie palenia może być o wiele bardziej skuteczne jeśli będziemy świadomi zalet. Poprawa kondycji układu oddechowego, zniknięcie uczucia zmęczenia, bólów głowy, kaszlu, żółtych zębów czy przykrego zapachu. Lepsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych a co najważniejsze i co warto powtarzać – znaczny wzrost poczucia własnej wartości! Podsumowując każda chwila jest dobra na zmiany w swoim życiu, a szczególnie takie, które przyniosą wiele korzyści. Palenie zabija i jako dobzi ludzie powinniśmy uświadamiać to reszcie społeczeństwa.