jak rzucić papierosy,

Nowa droga życia

Jest wiele sposobów na to, by zacząć żyć na nowo. Trzeba jednak od czegoś zacząć. Jednym z najbardziej popularnych „początków” jest rzucanie palenia. Ludzie decydują się na ten trudny krok, by móc uczynić kolejne.

Krok po kroku

Jak uczynić swoje życie lepszym? Najpierw trzeba ustalić czego w rzeczywistości oczekujemy od swojego życia. Pieniędzy? Zdrowia? Urody? Przejście na zdrowy styl życia jest w stanie spełnić każde z tych trzech wymagań. Najważniejsza jest tu mobilizacja oraz pewność siebie i swoich działań. Przede wszystkim należy zmienić swoją dietę. Zdrowe produkty wiadomego pochodzenia są teraz ogólnodostępne. Można je kupować w ekologicznych sklepach, a także (coraz częściej) w supermarketach. Ceny produktów są o wiele niższe niż wcześniej, a jakość jest wciąż na wysokim poziomie. Kolejny ważny aspekt to sport. Tu również można zaoszczędzić, np. poprzez wybranie nic nie kosztujących dziedzin, takich jak : jogging, jazda na rowerze, rowalka z nałogiemlkach, nordic walking czy nawet zwykły spacer z pupilem. Każda okazja do sportu jest dobra. Ostatnim –najważniejszym punktem jest pozbycie się nałogu. Rzucanie palenia może przysporzyć wiele nerwów i trudu, jednak cena jaką się otrzyma za odejście od niego jest ogromna.

Jak poradzić sobie z ciałem?

Jak rzucić palenie? To ważne pytanie. Należy się dłużej nad nim zastanowić. Najważniejsze jest to, aby wybrać najlepszą dla siebie metodę.  Jest ich wiele: tabletki z nikotyną, plastry, inhalatory czy gumy. Nowością na rynku są elektroniczne papierosy. Rzucanie palenia jest trudną i czasochłonną pracą. Wyjście z nałogu może potrwać nawet miesiąc, jednak cuda jakie się potem wydarzą są bezcenne. Organizm po pozbyciu się nikotyny z ciała zaczyna sam się regenerować, układ odpornościowy i krwionośny lepiej działać i wzmacniać, zmysły węchu i smaku wyostrzają się, a nieprzyjemny zapach tytoniu powoli znika. Ryzyko zachorowań na nowotwory spada o połowę. Po rzuceniu palenia nie tylko zdrowie się polepsza, ale i uroda (cera nabiera kolorytu, zęby się wybielają, włosy nabierają blasku, paznokcie się wzmacniają).

Oszczędność

Korzyści przekładają się również na sferę materialną. Przeciętny palacz wydaje rocznie na papierosy ok. 2, 000 zł. Jest to więc zaoszczędzone 2,000zł, które można odłożyć na wyjazd bądź wykorzystać w inny- ciekawszy sposób. Rzucanie palenia jest czasochłonne i pełne wyrzeczeń, zapewnia jednak długotrwałe, pozbawione chorób życie i szczęście. Zdrowy tryb życia polecany jest każdemu, kto pragnie właśnie tak funkcjonować. Bez zmartwień i z uśmiechem na ustach.