rzucanie palenia

Od dzisiaj nie palę

Rzucanie palenia to spore wyzwanie. Trzeba się przygotować na niepowodzenia i porażki. Wiele zależy od tego jak silną mamy psychikę. W ten sposób można się uwolnić od nałogu, który wyniszcza nasz organizm, ale niestety trudno jest się od tego odzwyczaić. Najważniejsza jest silna motywacja i wola, dzięki której palenie rzeczywiście może stać się naszą przeszłością. Najczęściej potrzebujemy po prostu dobrego powodu, by taką decyzję wcielić w życie, a to jest przecież najważniejsze.
Wielu terapeutów podkreśla, że rzucanie palenia nie udaje się osobom, które podejmują decyzję dość pochopnie, a tak naprawdę sami nie są do końca przekonani, czy jest to dobra decyzja. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie opcje, jakie sprawią, że rzeczywiście będziemy mogli skutecznie uporać się z nałogiem, ponieważ to jest najważniejsze w takim momencie. Są osoby, które są na tyle zmotywowane, że mogą powiedzieć, iż rzucają palenie i rzeczywiście tak się od razu dzieje. W związku z tym nałóg nie jest wielkim problemem. Jeśli jednak nie mamy tak silnej woli, to lepiej rzeczywiście postępować tak jak radzą specjaliści, a w ten sposób rzucanie palenia będzie dla nas najbardziej komfortowe i efektywne.

rzuć palenieNależy zatem zacząć od tego, by usiąść na spokojnie i wypisać powody, dla których chcemy rzucić palenie oraz argumenty przeciwne. W ten sposób możemy rozpatrzyć całą sytuację kompleksowo. Należy zatem koniecznie zdecydować się na taką dogłębną analizę, jaka sprawi, że nasza motywacja będzie bardzo silna i pomoże nam w osiągnięciu wymarzonych celów. Rzucanie palenia nie jest problemem, jeśli jesteśmy do tego procesu dobrze przygotowani. W ten sposób można zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy w takim momencie. Nałóg tytoniowy jest dzisiaj niezwykle powszechny, dlatego warto mieć to na uwadze, a na pewno będziemy mogli znaleźć dla siebie odpowiednie wyjście, które uratuje nasze zdrowie. W walce z tym nałogiem niezwykle ważne jest to, by stosować metodę małych kroków, a jeśli nie jesteśmy gotowi na rzucanie palenia, to lepiej takiej decyzji nie podejmować. Należy zatem koniecznie słuchać rad terapeutów, a wtedy bez problemu będziemy mogli zapewnić sobie takie opcje, jakie są dla nas najlepsze.

Zamiast papierosów sport

Skuteczne rzucanie palenia wymaga poświęceń, cierpliwości i doskonałej motywacji, która mimo chwil zwątpienia, będzie nas utwierdzała w słuszności podjętych decyzji. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe pod każdym względem. Niektórzy w momencie, gdy palenie powoli zaczyna stawać się przeszłością, sięgają po inne uzależnienia, a zazwyczaj są to słodycze.
Słodkie przysmaki zastępują papierosy, ale niestety nie jest to najlepszy sposób na rzucanie palenia i również może zaszkodzić naszemu organizmowi. W związku z tym najlepiej zapomnieć o kolejnych nałogach i wybrać coś, co będzie zdrowe i w pełni komfortowe, a przy okazji z pożytkiem dla organizmu. Takim doskonałym zamiennikiem jest chociażby sport. Jeśli brakuje nam zajęcia i ciągle myślimy o paleniu, to najlepiej zdecydować się na aktywność fizyczną, a wtedy bez problemu będziemy mogli zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy.
Bardzo ważne jest to, by wybrać taką aktywność, jaka nie będzie dla nas wielkim obciążeniem. Obecnie modne stało się bieganie. Można także wybrać rower czy basen. Jest tak wiele ciekawych zajęć sportowych, że każdy może znaleźć zajęcie odpowiednie właśnie dla siebie. Oprócz tego na pewno warto wziąć pod uwagę to, że budowanie kondycji sprzyja regeneracji płuc, co jest bardzo ważne w momencie, gdy rzucamy palenie. Trzeba kilku miesięcy, by doprowadzić swój organizm do odpowiedniego stanu. Należy zatem podjąć takie starania, jakie będą nas jeszcze dodatkowo wspomagać, a wtedy uzyskamy najlepsze efekty zdrowotne. Jeśli zajmiemy się sportem, to nie będziemy mieć czasu na myśleniu o paleniu, więc rzeczywiście jest to doskonały wybór. Jednocześnie zmieniamy swoje życie i wybieramy zdrowy styl bycia. Do tego powinna dojść jeszcze zdrowa dieta, a zamiast słodyczy można skubać bakalie czy orzechy albo suszone owoce. W ten sposób można zapewnić sobie doskonałe rozwiązania i szybko zapomnieć o paleniu, a to jest przecież najważniejszy cel do osiągnięcia.