palenie

Zerwanie z paleniem raz na zawsze

Aby móc skutecznie zerwać z paleniem papierosów potrzeba naprawdę bardzo dużo motywacji. Rzucanie palenia jest złożonym zbiorem czynności, które oprócz determinacji wymagają także opanowania emocji, nerwów i ogólnego pozytywnego myślenia. Najtrudniejszym jest jednak zmiana swojego spojrzenia na papierosy. Osoba silnie związana z nałogiem nikotynowym uzna, iż bez papierosów będzie nieszczęśliwa, że tylko palenie pozwala się naprawdę zrelaksować. Są to jednak mity, które sami tworzymy, aby móc usprawiedliwić dalsze zatruwanie swojego organizmu.

Psychika palacza

papierosWalka z nałogiem jest skuteczna, jeśli oprócz środków farmakologicznych- czy to wykorzystując nikotynową terapię zastępcza, czy poprzez inhibitory określonych receptorów nikotynowych zmienimy diametralnie podejście do nałogu oraz spójrzmy krytycznym okiem na wady i zalety palenia. Sama zmiana nastawienia i podjęcie decyzji o rzucaniu palenia jest dużym sukcesem. Osoba uzależniona winna pamiętać, iż korzystanie z nikotyny tak naprawdę nie jest jej potrzebnej. Powstało wiele publikacji na en temat, które mają skutecznie pokazać, jak palenie jest nieprzyjemne i zupełnie niepotrzebne. Jak rzucić palenie? Jest to wyjątkowo złożona kwestia, gdyż oprócz determinantów biologicznych z czasem wykształcają się przyzwyczajenia.

Zgubny nałóg

Nasza psychika naturalnie broni się przed gwałtownymi zmianami w codziennym życiu. Brak papierosa do porannej kawy może tylko spowodować wzrost negatywnych emocji i pogłębić chęć sięgnięcia do papierosa. Wydaje się, iż rzucanie papierosów jest czynnością niemożliwą. Umiejętne korzystanie ze środków farmakologicznych i ukształtowanie swojego podejścia do palenia papierosów jest w zasadzie kluczem do sukcesu. Jeśli naprawdę nie chcemy podjąć walki z paleniem, może warto jest sprawić, aby było mniej dla nas kosztowne- zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym. E-papieros jest stosunkowo młodym wynalazkiem, z którego korzysta coraz szersze grono osób uzależnionych od nikotyny. Jest to wygodna, pozbawiona substancji smolistych i o wiele tańsza metoda dostarczania nikotyny do organizmu.

Globalna popularyzacja tego wynalazku wynika jednak z faktu wysokich cen wyrobów tytoniowych, ze względu na profilaktykę przeciwnowotworową. W tej chwile wiele osób zapewne wybierze elektroniczne papierosy, trzeba jednak pamiętać, iż nikotyna sama jest trucizną- działa obkurczająco na naczynia krwionośne, stąd wynika znacznie wyższa częstotliwość chorób wieńcowej, a także udarów mózgu u palaczy. Nie ma potrzeby szukać złotego środka, najbardziej rozsądnym wyjściem jest całkowite rzucenie palenia.