ddd2

Co nazywamy elektroniką?

Teoretycznie wszyscy znamy elektronikę, bo spotykamy się z nią na co dzień. Nawet jeśli sami nie jesteśmy nią jakoś szczególnie zainteresowani, codziennie przypominają nam o niej rozmaite media. Elektronika pojawia się przecież w programach telewizyjnych, reklamach, w sklepach, na stronach internetowych i w gazetach – dosłownie wszędzie. Czy wiemy jednak tak naprawdę, co ją tworzy i co można jej mianem określać?

Tradycyjna lodówka nie jest oczywiście produktem elektronicznym, ale może się nim stać. Jeżeli tylko wyposażymy ją w chociażby interaktywny ekranik, który pozwoli jej użytkownikowi zmieniać jej temperaturę czy np. nastawiać ją na mrożenie kostek lodu, już stanie się ona produktem elektronicznym. Te dodatkowe funkcje nie są wcale abstrakcją, bo już od dawna występują one właśnie w nowoczesnych lodówkach oraz innych urządzeniach gospodarstwa domowego. Idąc do sklepu z elektroniką, od razu je rozpoznamy, bo zachwycą nas one innowacyjną konstrukcją oraz naturalnie wysoką ceną. Tak naprawdę elektronika może być zastosowana na każdym produkcie i coraz częściej tak się z nią właśnie postępuje. Jej miłośnicy i jednocześnie pracujące w jej branży osoby przekształcają już wszystko – meble, akcesoria sanitarne, rolety czy nawet biżuterię.

Te tradycyjny akcesoria i przyrządy, jakie sami prawdopodobnie posiadamy w swoim domu, już dziś stają się nowatorskimi gadżetami. Ostatnio na rynek wkroczyły nawet interaktywne zegarki, które nie służą wyłącznie do wyświetlania godziny, bo pokazują również pogodę na kilka dni, zawierają kalendarz i budzik, łącząc się naturalnie z Internetem. Choć my nie musimy ich kupować, stają się one tak powszechne, że prędzej czy później prawdopodobnie też w nie zainwestujemy.
Elektronika jest wszędzie, dlatego wszystko może się nią stać. Przekonujemy się o tym, gdy na rynku pojawiają się interaktywne pościele, inteligentne meble czy zegarki o rozmaitych funkcjach. Nieraz te odkrywcze technologie nie są dla nas niczym niezbędnym, ale i tak stają się obiektem zainteresowania wielu ludzi.