duka_yngel1

Jak wybrać garnki do kuchenki indukcyjnej?

Obecnie kuchenki indukcyjne zdobywają coraz większą popularność. Nie wszyscy są fanami gotowania bez gazu, jednak jeśli chodzi o indukcję, sprawia, że proces ten jest szybki i przyjemny. Kuchenka indukcyjna nie tylko zapewnia szybsze gotowanie potraw, ale także jest to tańsze, niż w przypadku kuchenki elektrycznej czy gazowej. Nie zapominajmy jednak, że gotowanie na niej wymaga zastosowania odpowiednich garnków. Są one całkowicie bezpieczne i nie przypalają się.

Garnki te maja specjalne płaskie, fotomagnetyczne dno, dzięki czemu po postawieniu ich na płycie indukcyjnej, wykrywa ona garnek, a połączenie obu tych powierzchni sprawia, że zostaje wytworzone ciepło. Między innymi dlatego też nie da się korzystać na kuchence indukcyjnej ze zwykłych garnków, gdyż płyta ich po prostu nie wykryje. Warto też dodać, że na dnie garnków indukcyjnych nie powinno być żadnych nierówności, gdyż może to spowodować nierównomierne rozłożenie się ciepła, a w konsekwencji pogorszenie jakości gotowanych potraw.

garnki-indukcyjne-silit

Wybierając garnki do kuchenki indukcyjnej, warto w sklepie poszukać tych z właśnie takim oznaczeniem. Jeśli nie możemy sami ich znaleźć, warto zapytać się sprzedawcy o polecane produkty. Pamiętajmy też, żeby rączka garnka i uchwyt pokrywki, były wykonane z materiałów, które nie przewodzą ciepła, nie chcemy się przecież poparzyć w czasie gotowania. Do dietetycznych, gotowanych na parze potraw, warto zastanowić się nad zakupem specjalnych garnków z podwójnym dnem. Zastanówmy się także nad wielkością garnków, gdyż powinniśmy pamiętać, że tylko część płyty to pole grzewcze. Garnki zbyt małe lub zbyt duże, mogą w ogóle nie zostać wykryte przez płytę.

Nie powinniśmy także korzystać z garnków indukcyjnych, gdy gotujemy na innym typie kuchenki, gdyż może się on po prostu zniszczyć i nie spełniać już dłużej swoich funkcji. Chyba, że posiadamy garnki oznaczone, jako uniwersalne. Wtedy nie powinno im się nic stać, jednak warto zajrzeć do instrukcji i się upewnić.