organizm

Chudnij szybko z pomocą ćwiczeń

Ludzie coraz mniej się ruszają, bo uznają, że nie mają czasu na uprawianie sportów. Jeśli sam zaliczasz się do tej grupy osób, bardzo możliwe, że twoje ciało nie wygląda idealnie, więc ciągle sprawdzasz w sieci, jak szybko schudnąć. Dowiadujesz się, że musisz jedynie trzymać się diety, dlatego dalej nie próbujesz więcej się ruszać. A jeśli przekonasz się do pewnych ćwiczeń, twoje odchudzanie zacznie przebiegać znacznie szybciej i przyjemniej.

Podstawowe ćwiczenia

nasze-cialoJeśli jak dotąd nie miałeś zbyt dużej styczności z ćwiczeniami, zacznij od aktywności spokojnej. Przekonaj się np. do spacerów, bo na nie możesz wychodzić zawsze, nawet jeśli masz sporą nadwagę lub cierpisz na otyłość. Do spacerów namów przyjaciół lub członków twojej rodziny, a jednocześnie będziesz mógł spalać kalorie i spędzać czas z bliskimi. Jeśli zaczniesz maszerować trzy razy w tygodniu, po kilku miesiącach przestanie ci to wystarczać, dlatego będziesz chciał mieć więcej ruchu. Wtedy możesz spróbować biegać, czyli zacząć wykonywać treningi aerobowe – najlepsza metoda na to, jak szybko schudnąć.

Zachowanie organizmu

 

Pamiętaj jednak, by za każdym razem biegać przynajmniej pół godziny, bo twój organizm dopiero po 20. minutach zacznie spalać tkankę tłuszczową. Jeśli jednak samo bieganie będzie dla ciebie nudne i męczące, możesz nim się odrobinę pobawić, próbując wykonywać treningi interwałowe. Aby je wykonać, biegając, musisz przez minutę uprawiać sprint, później maszerować ok. 3 minuty, a następnie cały cykl powtórzyć przynajmniej 5 razy. Trening interwałowy najlepiej zadziała na układ metaboliczny, więc doskonale przyspieszy twoją przemianę materii. Dzięki niemu przestaniesz mieć problemy z uciążliwymi zaparciami.

Możesz więc w sposób przyjemny zrzucać zbędny balast, bo wystarczy, że zaczniesz po prostu się ruszać. Jeśli bieganie i maszerowanie nie będą ci odpowiadać, zapisz się na siłownię lub namów znajomych do gry w siatkówkę bądź koszykówkę. Znajdź dyscyplinę, która stanie się twoją pasją, a w każdej chwili zechcesz ją uprawiać i się nią zajmować.