szczoteczka

Nowe technologie w myciu zębów

Technologia idzie do przodu. Także w branży stomatologicznej. Albo może tu nawet bardziej zresztą niż w innych dziedzinach. Chodzi między innymi nie tylko techniki dentystyczne ale o zwykłe mycie zębów. Wielu z nas przecież już dawno pewnie schowało głęboko do szafki tradycyjną manualną szczoteczkę do mycia zębów i zakupiło nowoczesną szczoteczkę elektryczną, która jest bardzo pomocna w życiu codziennym i obowiązkowym dbaniu o higienę jamy ustnej. Na rynku mamy obecnie multum przeróżnych urządzeń, możemy przebierać w różnego typu szczoteczkach.

Ile kosztują szczoteczki elektryczne?

szczotkowanie zębówCo prawda niektóre są bardzo drogie i ich zakup to dość spory wydatek, ale taka zwykła przeciętna szczoteczka elektryczna to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. A jak trafimy na promocję to będzie jeszcze taniej. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do zakupu szczoteczki elektrycznej, możemy na początek wybrać taką jednorazową na baterie, bez wymiennej główki, która kosztuje w zasadzie tyle samo, co dobra szczoteczka manualna i sprawdzić, czy używanie takiej szczoteczki nam odpowiada.

Alternatywne mycie zębów

Przypuszczam, że każdy będzie zachwycony, bo to jednak o wiele wygodniejsze metoda mycia zębów, a nasze zęby są na pewno szczotkowane o wiele dokładniej o wiele lepiej. Ale wróćmy do nowych technologii bowiem szczoteczki elektryczne oralb to już nic takiego nowego. Obecnie powstały już o wiele lepsze modele tych urządzeń. Mam na myśli szczoteczki soniczne, szczoteczki ultradźwiękowe, które są nowością na rynku. To są już nieco droższe urządzenia, ale także o wiele lepsze i o wiele dokładniej czyszczące nasze zęby. Szczoteczka soniczna bardzo dokładnie usuwa płytkę nazębną z bakterii, które osadzają się na naszym szkliwie zębów i potrafi także bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie przestrzenie międzyzębowe.

Nowoczesne wersje szczoteczek

Jeszcze nowocześniejsze wersje szczoteczek sonicznych to tak zwane szczoteczki ultradźwiękowe, które wykorzystują bardzo podobną technologię, ale ich twórcy wykorzystali także dodatkowo metodę ultradźwięków. Dzięki temu szczoteczki te jeszcze dokładniej, usuwają płytkę nazębną, a do tego mają terapeutyczne wpływ na stan naszych dziąseł. Są idealne więc dla osób, które mają problemy z dziąsłami. Na pewno przed decyzją o kupnie szczoteczki sonicznej albo ultradźwiękowej warto poradzić się swojego stomatologa, który poleci nam, który z modeli będzie najlepszy dla naszych zębów i dla problemów, z którymi się borykamy. Szczoteczka ultradźwiękowa bowiem to już naprawdę duży wydatek – kosztuje bowiem ponad 600 zł. Dlatego nie podejmujemy pochopnych decyzji i najpierw zaczerpnijmy porady specjalisty.