tabletki do rzucania palenia

O czym pamiętać rzucając papierosy?

Rezygnacja z papierosów nie może być pochopnym krokiem. O wiele skuteczniejszą metodą jest stopniowe odstawianie nikotyny. Zdaniem wielu osób rzucenie palenia jest w niektórych przypadkach niemożliwe. Na szczęście to nieprawda, a uwolnić się od nałogu może praktycznie każdy.

 

Walka z organizmem

 

Trzeba pamiętać, że w przypadku nałogu nikotynowego, organizm ma nad nami ogromną przewagę. Rzucanie palenia wymaga ogromnego wysiłku i wytężonej pracy przez długie tygodnie. Nie ma możliwości, by zapomnieć o paleniu w kilka dni czy nawet miesiąc. Kuracja powinna być rozciągnięta na długi czas i przewidywać wiele różnych sytuacji. Niestety nikt nie powie nam jak rzucić palenie. Każdy jest inny i musi znaleźć własny sposób na pokonanie papierosów. Można jedynie korzystać z uniwersalnych sposobów rzucania palenia, które pozwalają złagodzić większość objawów odstawienia trujących papierosów. Każdy podejmujący próbę porzucenia palenia musi liczyć się z wieloma wyzwaniami i znacznym pogorszeniem samopoczucia oraz niektórych funkcji swojego organizmu.Warto pogodzić się z tym, że kuracja antynikotynowa wymaga pewnych wyrzeczeń i przyzwyczaić się do niedogodności.

rzuć palenie,

Jak złagodzić ból?

 

Odstawienie papierosów może spowodować ból zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Długoletni palacz czuje ogromną pustkę i na początku stale myśli o chwilach i miejscach, gdzie mógł poświęcać się swojemu ulubionemu zajęciu. Współczesna medycyna oferuje szereg środków pozwalających złagodzić wszystkie symptomy odstawienia nikotyny. Rzucanie palenia będzie dużo łatwiejsze jeśli skorzystamy z wybranej metody nikotynowej terapii zastępczej. Aktualnie można wybierać spośród bogatej oferty środków takich jak np. gumy, plastry, pastylki czy papierosy elektroniczne. Żaden ze sposobów nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności, ale będzie doskonałym wsparciem na początku rzucania. Niestety większość wspomnianych środków jest droga i wymaga długotrwałego stosowania.

 

Krótka pamięć

 

Każdy, kto kiedykolwiek palił regularnie papierosy wie, że nałóg zostaje gdzieś głęboko. Trzeba stale się kontrolować i pamiętać, że nawet jeden papieros może spowodować błyskawiczny powrót do nałogowego palenia. Palaczy i zadymionych miejsc należy kategorycznie unikać na początku rzucania. W późniejszym czasie warto zakomunikować wszystkim znajomym, że nie palimy i oczekujemy wyrozumiałości. Rzucanie palenia to długa droga i szkoda zaprzepaścić swoje osiągnięcia już na finiszu. Na pocieszenie warto dodać, że odstawienie nikotyny może być dobrą motywacją do dalszych przemian i pracy nad swoim charakterem.