young happy woman woke up in the morning in the bedroom by the window with her back

Poranne nawyki, o których musisz pamiętać

Jak zazwyczaj wygląda Twój poranek? Czujesz się rześko i gotowy do działania już od momentu otworzenia oczu? Czy raczej wstajesz powoli, otwierając najpierw jedno, potem drugie oko i leniwie wyłączając budzik wleczesz się do łazienki, by obmyć twarz i skierować świadomość na właściwe tory? Tak, drugi przypadek jest bardzo często spotykamy, każdemu się zdarza taki dzień, kiedy nie chce się wstawać z łóżka. O czym jednak powinniśmy pamiętać, by potem w ciągu dnia czuć się lepiej?

Cztery sposoby na dziarski początek dnia

  • Szklanka ciepłej wody z cytryną i miodem – ta porcja mikroelementów o małej zawartości kalorii silnie przeczyszcza i podkręca metabolizm. Pozytywnie oddziałuje również na drogi moczowe. Ponadto orzeźwia, dostarczy poranną dawkę witaminy C i poprawi nasze samopoczucie.
  • Nawilżający krem z filtrem – promienie słoneczne przenikają nawet przez chmury, ubrania i szyby, by oddziaływać na naszą skórę. Krem z filtrem nie tylko odpowiednio nawilży naszą skórę, ale również zapewni jej ochronę przed promieniowaniem, które może powodować przedwczesne starzenie się i przebarwienia. Poza tym nawilżona skór wygląda zdecydowanie lepiej.

poranne-nawyki-o-ktorych-musisz-pamietac_55802165

  • Pełnowartościowe śniadanie – śniadanie stanowi najważniejszy posiłek w ciągu dnia, daje nam energię na codzienne aktywności. Nie powinno się go pomijać, gdyż może to zaburzyć procesy trawienne, a także sprawić, że będziemy podjadać w ciągu dnia. Przez to również będziemy się najadać na wieczór, odczuwając ogromny głód.
  • Trochę ruchu – zamiast kawy, po śniadaniu warto się trochę poruszać. Poranna dawka ćwiczeń naładuje nasze akumulatory i zapewni odpowiednią ilość energii na cały dzień. Nie chodzi tu jednak, by wyciskać z siebie siódme poty, a raczej o 15 minut ćwiczeń rozciągających lub jogi.

Tych kilka prostych trików porannych postawi nas na nogi, zapewni energię na resztę dnia, a także pomoże nam w porannym wstawaniu. Nie będziemy już czuli się jak leniwce, które wykonują wszystkie czynności w spowolnionym tempie. Nie warto tracić czasu rano na takie spowolnione ruchy. Poza tym jest to niezdrowe i może powodować ciągłe spóźnianie się. Dostarczenie z samego rana organizmowi odpowiedniej dawki energii sprawi, że będziemy w stanie przetrwać cały dzień w pracy i nie czuć przy tym zmęczenia.