lilo-stitch-live-action-disney-remake

„Lilo i Stitch” – streszczenie fabuły

Lilo to mała dziewczynka mieszkająca na Hawajach wraz z siostrą, która opiekują się ją po tragicznej śmierci rodziców. Nani nie radzi sobie z sytuacją, często krzyczy na młodszą siostrę. Wynika to częściowo z problemów ze znalezieniem pracy. Kiedy sytuacja staje się naprawdę zła, do akcji wkracza urzędnik mający możliwość odebrania Nani praw rodzicielskich do siostry. Jak sam mówi, pojawia się w rodzinach wtedy, kiedy dzieje się bardzo źle. Nani będzie starać się od tego czasu zrobić wszystko, by udowodnić, że może opiekować się Lilo.

Dwójka outsiderów

Dziewczynka uczy się tańczyć. Któregoś dnia spóźnia się na zajęcia, bo jak mówi, musiała nakarmić rybę, która kieruje pogodą. Jest właścicielką dziwnej lalki o imieniu Strupka, którą sama zrobiła. Ze względu na to, że odstaje od grupy, rówieśniczki nie chcą spędzać z nią czasu. Dziewczynka jest zła i rozżalona z tego powodu. Pragnie mieć przyjaciela, z którym mogłaby spędzać czas. Pewnego wieczora zauważa spadającą gwiazdę. Wyrzuca z pokoju Nani i prosi, by pojawił się ktoś dobry w jej życiu. Siostra podsłuchuje za drzwiami wypowiadane przez Lilo życzenie i postanawia zabrać ją do schroniska, by wybrała sobie psa.

liloystitch-660x374

Właśnie w ten sposób Lilo poznaje Sticha, który jest tak naprawdę kosmitą, na którego polują inne galaktyczne stwory. Był eksperymentem pewnego naukowca i wymknął się spod kontroli. Na ziemi przypomina trochę psa, choć jest bardzo dziwny. Mówiąc krótko, ta dwójka bardzo do siebie pasuje. Lilo spędza czas z nowym przyjacielem ucząc go czym jest miłość, przyjaźń, rodzina i dobro. Jest zaskoczona tym, jak wiele Stitch potrafi. Jest zdziwiona, że jej przyjaciel ma w sobie tyle złości i chęci siania zniszczenia. Boli ją to, ze ją bije. Hasłem, które powtarza zarówno ona, jak i Nani jest: „Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie odtrąca”. Lilo postanawia być ze Stichem mimo, że ten nie daje jej zbt wielu powodów, by przy nim trwać.

Na ziemię zjawiają się kosmici. Porywają Lilo i Sticha. Ten jednak im ucieka. W statku kosmicznym pozostaje sama Lilo. Nani wraz z grupą kosmitów postanawia uratować siostrę. Wyruszają, by ją odbić. Siostry uczą się, jak wiele dla siebie znaczą. Stich przekonuje się, że jest zdolny do tego, by kochać. Postanawia zostać ze swoją nową rodziną na ziemi. Kosmici przystają na ten układ. Urzędnik, który do tej pory pozostawał niechętny pomysłowi pozwolenia siostrom żyć razem, staje po ich stronie, pomagając odbudować zniszczony dom.