szczotkowanie-zebow

Czy dbasz prawidłowo o zęby?

Sam odpowiadasz za swój wygląd zewnętrzny oraz swoje zdrowie, więc jeśli ty o to wszystko nie zadbasz, nie będziesz czuć się dobrze w swoim ciele. A na pewno nie będziesz się dobrze czuć, jeśli twoje zęby będą wybrakowane, a ich kolor zacznie przypominać odcień szarości. Naprawisz to jednak błyskawicznie, a pomoże ci w tym dentysta, szczoteczka elektryczna i inne, specjalne artykuły służące do pielęgnowania zębów oraz jamy ustnej. Sięgaj po nie śmiało i ciesz się dobrym wyglądem.

Pielęgnacja wieczorna i poranna

mycie-zebowZwykle o swoje zęby dbasz rano i wieczorem, bo do tego zostałeś przyzwyczajony już w młodym wieku. Możesz dalej praktykować te zasady, ponieważ powinieneś pielęgnować zęby dokładnie dwa razy dziennie. Oczywiście niektóry, ci nad wyraz ambitni, robią to o wiele częściej, ale dwukrotna pielęgnacja jest wystarczająca, tak więc ją zalecają nawet lekarze. Podczas niej musisz bez wątpienia wyczyścić swoje zęby i jamę ustną, korzystając z odpowiednich preparatów, czyli pasty i szczoteczki. Jeśli chodzi o ten drugi produkt, pamiętaj, że szczoteczka elektryczna zawsze będzie najlepszym wyborem. A to, jaką pastę na nią nałożyć, zależy już od twoich preferencji i twoich indywidualnych problemów. Możesz dopasować ją zawsze do choroby zębów, czyli wybrać chociażby tą wybielającą, jeśli to odcień płytki nazębnej zmaga ci sen z powiek.

Czy odpowiednio szczotkujesz zęby?

Gdy już tak będziesz czyścić zęby, sięgnij też od razu po płyn do płukania, którym przepłuczesz całą jamę ustną, pozbywając się z niej bakterii i zarazków. Musisz też wreszcie się przełamać i odwiedzić w końcu swojego dentystę, bo jeśli nie byłeś u niego już od dłuższego czasu, prawdopodobnie masz sporo zębów do wyleczenia. Nie obawiaj się, że leczenie będzie dla ciebie bolesne. Jeśli skorzystasz ze znieczulenia, nic nawet nie poczujesz, a cała wizyta potrwa kilkanaście minut. Powinieneś chodzić na takie wizyty przynajmniej raz na pół roku, aby zawsze mieć swoje zęby pod kontrolą. Im wcześniej dowiesz się o ich nieprawidłowościach, tym szybciej się ich pozbędziesz.