rzucanie papierosów

Kobieta rzuca palenie

Wydaje się, że kobiecie bardzo łatwo rzucić palenie, ale oczywiście nie jest to takie proste, więc warto się nad tym zagadnieniem. Nad kobietami krąży większa presja, zwłaszcza, gdy okazuje się, że spodziewa się dziecka i wtedy nie ma już wyboru. Rzucanie palenia musi się odbyć natychmiast. W innym razie szkodzimy nie tylko sobie, ale przede wszystkim dziecku, a takie zachowanie jest oczywiście niedopuszczalne. Należy zatem koniecznie zdecydować się na takie rozwiązania, jakie pozwolą nam żyć zdrowo i rzucić palenie w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo także swojemu dziecku, ponieważ to jest najważniejsze.

palenieJeśli kobieta dowiaduje się o ciąży, powinna od razu przestać palić i lekarze są co do tego oczywiście zgodni. Nie jest to proste, zwłaszcza jeśli nałóg trwał kilka lat. Najlepiej jeśli mamy do czynienia z ciążą planowaną, do jakiej można się w odpowiedni sposób przygotować. Warto pamiętać, że palenie powoduje tragiczne skutki w całym organizmie, wpływa negatywnie na wszystkie układy w naszym wnętrzu, nawet jeśli rzucimy palenie, to trochę czasu zajmie powrót do stanu zdrowia. Czasami jest to nawet kilka lat, ale wtedy ciąża jest oczywiście najbardziej bezpieczna. Z najgorszą sytuacją mamy do czynienia, gdy mimo ciąży kobieta nie przestaje palić. Wtedy jest to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka, więc koniecznie trzeba się tym zainteresować.

W wielu przypadkach informacja o ciąży jest wystarczającą motywacją, by rzucanie palenia okazało się skuteczne, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę. Oczywiście najlepiej palenie rzucić wcześniej z dbałości o własne zdrowie. Dzisiaj mamy niezbędną pomoc lekarzy, organizowane są także ogólnopolskie akcje, do jakich można się przyłączyć i wspólnie powalczyć z nałogiem. Warto jednak pamiętać o swoim zdrowiu i jednak jak najszybciej rzucić palenie, zwłaszcza w momencie, gdy mamy do czynienia z ciążą. Wtedy dziecko będzie zdrowe, w pełni sprawne i oczywiście zadowolone z życia, gdy już podrośnie, a to jest najważniejsze.

Jak rzucić palenie i nie przytyć?

Jednym z największych problemów związanych z rzucaniem palenia jest nadwaga, jaka niemal automatycznie się wtedy pojawia. Przede wszystkim w momencie, gdy decydujemy się walczyć z nałogiem, szukamy zamienników, które zajmą nasze dłonie, będą dobrze smakować w ustach i zapewnią także pewnego rodzaju przyjemności. Należy zatem koniecznie zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie na nas czyhają, a wtedy na pewno odpowiednio się do tego przygotujemy i zagwarantujemy sobie sukces w tym zakresie.

W takich momentach często sięgamy po cukierki i inne słodycze, jakie zastępują nam papierosy. Wydaje się, że jest to dobre rozwiązanie, bo jednak pozwala nam się uporać z nałogiem. Jednak okazuje się, że w ten sposób spotykamy się z kolejnym nałogiem. Nadwaga też jest groźna dla zdrowia i może mieć wiele negatywnych skutków, więc lepiej zdecydować się na zdrowe zamienniki, zamiast z jednego nałogu wpadać w drugi. Idealnym rozwiązaniem w takim momencie będzie aktywność fizyczna i pasje, zainteresowania, jakie zajmą nam wiele czasu i pochłoną energię, dzięki czemu nawet nie pomyślimy o papierosach.

Dobrze jest oddać się zajęciom manualnym. Możemy robić własną biżuterię, malować akwarelami czy sklejać modele. Trzeba zająć dłonie jakimś zajęciem, a wtedy bez problemy palenie przestanie mieć dla nas jakiekolwiek znaczenie. Dodatkowo należy koniecznie zdecydować się na aktywność fizyczną, dzięki której będziemy mogli zadbać o swoje zdrowie, rozszerzyć płuca i pogłębić oddech, co po takim nałogu ma olbrzymie znaczenie. Jeśli będziemy sobie dostarczać takich rozrywek sportowych i realizować swoje zainteresowania, to nie będziemy mieć czasu na myślenie o papierosach, a rzucanie palenia stanie się jeszcze bardziej komfortowe i skuteczne, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli wiele na tym skorzystać i cieszyć się świetnymi efektami. Nie jest łatwo uporać się z takim uzależnieniem, ale im więcej wysiłku w to włożymy, tym lepsze efekty będziemy mogli osiągnąć, więc rzeczywiście warto mieć to wszystko na uwadze. Dzisiaj rzucanie palenia może być proste, trzeba tylko się odpowiednio w ten proces zaangażować.